Kursus toimub koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu koolituskeskusega.

VÖÖ JA PAELTE OTSADE KAUNISTAMINE

Registreerun

Inna Raud

Aeg
 pühapäev kell 11.00 - 18.00
Maht 8 akadeemilist tundi
Hind

Kursus toimub Allikamaja koolituskeskuses, Lühike Jalg 6A.


Kursuse raames uurime, millised on olnud üldisemalt Eestis vööde ja paelte lõpetamisviisid. Eraldi tähelepanu all on seto vööde otste kaunistamisvõtted, mida iseloomustavad tuttide ja pärlite variandirohked kasutamiskombinatsioonid. Kursusel valmib,  vastavalt osaleja jõudlusele 3–5 erinevat punutud paela ja selle lõpetamist.

Fotol seto vöö ERM A782:22 ots

Kursuse juhendaja, Inna Raud on õppinud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonnas ning lõpetanud 2010. aastal rahvusliku tekstiili eriala ning 2014. aastal pärandtehnoloogia magistriõppe. Talle on saanud südameasjaks eesti rahvarõivastega seonduv ehk kihelkonnasiseselt rahvarõivakomplektide koostamisel variatiivsusvõimaluste uurimine ning rahvarõivaste valmistamisel originaaliläheduse taotlemine. Enam kokkupuuteid on olnud Pärnumaa rahvarõivastega (eelkõige Vändra kihelkond) ning setodele kuuluva rahvarõivapärandiga.

Olles olnud Seto Käsitüü Kogo ja TÜ VKA koostöös toimunud kahe käsitööalase projekti kultuuriakadeemiapoolne programmijuht ning juhendades õppinud tundma setode rahvuslikku tekstiili, on eriti südamelähedaseks saanud nende tikkimiskunst ning vööde ja paelte teema.

Eelpool mainitud projektid: „Seto rahvakunst, tehnikate areng ja levik, kompositsioon ja värv. Tekstiilmaterjalid“ (2010/2011) ning “Seto rahvarõivaste valmistamine“ (2012/2013)